Artykuly > Recenzje imprez > KROKE w Starym Klasztorze

15 kwietnia w Starym Klasztorze w ramach Ethno Jazz Festival odbył się koncert krakowskiego zespołu Kroke, promujący w swojej 22-letniej działalności już dziesiąty album "Ten".

Klimat sali gotyckiej fantastycznie wkomponował się w nastrój muzyki, a światła tworzyły jedność łącząc dźwięki i miejsce. Etniczne brzmienie zespołu powoliło przenosić się nam z bałkańskiej biesiady do ciszy górskich stoków, czy tak jak podczas grania nowego utworu "Valce Defoy", na paryskie ulice, a genialna aranżacja utworów zarówno nowych jak i tych z poprzednich płyt utrzymywała magię i tajemniczość przez cały koncert. Muzycy z nowej płyty zagrali utwory takie jak "Free Falling", "Bright Clouds" czy "Joy as it is".
Foto: Kroke w Starym Klasztorze.

Na zakończenie Tomasz Kuruba grając na altówce kołysankę, utwór Love z płyty Feelharmony, skierował swoją muzykę do małej dziewczynki siedzącej w pierwszym rzędzie... Po dwóch bisach, trochę krakowskim targiem ustalonych na jeden utwór długi i drugi też długi, publiczość wciąż zaczarowana, owacjami na stojąco nagrodziła muzyków za niezapomniane wrażenia słuchowe, za prawie dwie godziny podróży przez fascynujący świat dzięków i historii ubranych w przepiękne melodie.

Katarzyna Maciakiewicz