Artykuly > Recenzje imprez > PUNX PIKNIK 2009

W dniach 11-13 czerwca odbyła się kolejna, szósta, edycja Punx Pikniku. Tym razem całość miała miejsce na Wagenburgu, który to obchodził swoje dziewiąte urodziny. Zarówno dobre przygotowanie organizacyjne jak i duża ilość proponowanych atrakcji, pozwoliły braci punkowej (i nie tylko), na 3 dni dobrej zabawy. Do dyspozycji była scena punk, 2 sceny teKno/drum and bass, scena taneczna, 3 bary z napojami zarówno wyskokowymi (piwa jak i przeróżnymi drinkami) jak i bezalkoholowymi, kilka stoisk z jedzeniem wegańskim, stół do ping ponga, wspinaczka po skrzynkach piwa do flaszki wódki, zjazdy po linie i piłkarzyki. Oczywiście nie zabrakło także stoisk z asortymentem punkowym takim jak broszury, ziny, CD, koszulki, pieszczochy, paski etc. A wszystko to położone nad rzeka Odrą w zielonej scenerii Wagenburga.Pierwszy dzień pikniku obył się beż sceny tekno. Na scenie tanecznej zagrali: Dotyk Dźwiękiem i after party: Dj Musztarda po obiedzie - punk'n'roll. Na scenie punk jako pierwszy zespół pojawiła się Grupa Podwyższonego Ryzyka czyli 100% punk rocka. Następnie zagrała olsztyńska Utopia – hc/punk, czasem ostrzejszy czasem bardziej melodyjny, który troszkę rozruszał statyczną publikę. Apatia jak zawsze z żywiołem i energią, skupiła pod sceną większość słuchaczy, którzy nie chcieli wypuścić poznaniaków ze sceny, żądając kolejnych bisów. Edelweiss Piraten, którzy zagrali jako następni zaprezentowali hc/crust na dobrym poziomie. Czekałem na tą kapelę i nie zawiodłem się ani odrobinę. Na koniec zobaczyć można było słowacki industrialny performance czyli Einleintungszeit. Mroczna mieszanina hałasu, dźwięków prosto z piekła, ogniem i całą otoczką performance dała piorunujący efekt.

W piątek Scenę Taneczną odwiedzili Dj Bugi & 1/2 One shot, Krystyna & Zgon oraz Dotyk Dźwiękiem. Pokaźna ilość wykonawców pojawiła się na Scenie Tekno: Rat-C , TKS aka TeKnOsEeKeR / JopRec z Berlina, Ida / Dragon Cave z Berlina, Mlody, Borys z Berlin, Bombchen / Oiom / Czarni Łódź, Chad de smol / Crossed ze Szczecin, Trzeszczy, Gorilla / Tekno Kolektyw z Torunia, Szam / Boombatek – Radomosko, Sebo / Autonoma Dragon Cave z Wrocławia oraz Kazeko / CoreTekno Autonoma oraz Psy Trance Deco Chill-Out Stage. Więcej o wszystkich wykonawcach (zarówno z piatku jak i z soboty) przeczytacie tutaj: http://www.wsa.org.pl/news-punx_piknik_tekno_stage__wagenburg_-2368.html

Na scenie punkowej zaszły małe zmiany. Oprócz tego że koncerty zaczęły się nie o 18:00 a o 20:00, to kolejność kapel uległa zmianie. Drugą kapelą było All Day Hell, mroczny crustopaty hc z Białej Podlaskiej z bezbłędnym wokalistą, rzucającym się w tłum. Masskotki tradycyjnie przyciągnęły rzesze dziewczyn. Zabawa była przednia, niektóre przedstawicielki płci pięknej tańczyły na kolumnach, inne na zaproszenie kapeli tańczyły na scenie. Czeski Needfull Things to typowy grind, niezły wygar i ostra zabawa. Wiele osób przyjechało zobaczyć „międzymiastową” i „międzynarodową” Białą Gorączkę. Chyba nie żałowali gdyż w/w kapela dała dobry koncert, zabawa trwała i publika wzywała do bisów jeszcze długo po zejściu kapeli ze sceny. Na dobry sen zagrali nam Słoneczne Chłopaki, prawdziwy boys band prosto ze stolicy. Dobra kapela do ostatniego piwka i podsumowania dnia :-)Dzień trzeci czyli sobota. Scena Tekno: ShoCkRaVeR 23 / Milano, Nuclear Pirates 25 / Universe, Zbiru / Hard Party Production z Czestochowy, Sub / Acid Punx / Gdańsk, Stafa / Autonoma Hard Party Production z Wroclawia, Wojti / FreeTek / Wrocław, Kajtek / Autonoma / Wrocław,Tytus, D'monik / Autonoma Tekno Kolektyw / Wrocław. Psy Trance Deco Chill-Out Stage.

Scena Taneczna: Bassdabline-dubstep i inne łamańce, after party: Dj Lola - electro.
Niestety nie było mi dane być na wszystkich koncertach sceny punkowej w sobotę. Pierwszą kapela tego dnia był Stan Oskarżenia (Wrocław). Mieli tego pecha że po deszczowym piątku w sobote świeciło słońce i załoganci siedzieli z trunkami wszelakimi rozsiani bo całym skłocie, a pod sceną zjawiło się dwadzieścia kilka osób. Jednak młyn kilkuosobowej ekipy starych punków zrobił swoje;-) Czas Złamać Prawo przyciągnął nieco więcej osób, widać więcej było zwolenników nieco mocniejszego grania. Ekstremalny hard core ze świetnymi, męsko-damskimi wokalami. Betty B to ciekawe połączenie alternatywy i lekkiego punk rocka. Sąsiedzi zza zachodniej granicy pokazali kawał dobrego grand core’a oraz niecodzienne przyodzianie. Ślimak, Żółw, Pszczoła i Wiewiórka to Attak Of The Axeman (występ przeniesiony z piątku). Inne kapele które mialy grać w sobotę Audre z Wrocławia, Mind z Berlina, Suffering Mind z Lublina oraz czeski Gospel Of The Future.

Więcej zdjęć z Punx Piknik 2009: Dzień 1 | Dzień 2

Cały piknik był moim i nie tylko zdaniem bardzo udany, dlatego wielki szacunek i podziękowania dla wrocławskiej ekipy (Wagenburg, CRK, Autonoma Kolektyw i przyjaciele) za zorganizowanie tego festiwalu.

z666

------------------
Osoba pisząca relacje zastrzega że w artykuł mogły się wkraść pomyłki i przeinaczenia, gdyż relacja pisana była z pamięci. Jeżeli takowe zauważyłeś/aś to napisz do autora tekstu.