Illusion – „The best of” w Starym Klasztorze

22.01.2017
Sala Gotycka w Starym Klasztorze
ul. Purkyniego 1
godz. 19:00
Bilety: 45 zł - przedsprzedaż, 50 zł w dniu koncertu
Miejsca siedzące (balkon): 60 zł

wROCKfest.pl prezentuje:
ILLUSION „The Best Of”
Support: Alpha Dog

Najlepsze utwory zespołu Illusion usłyszymy na żywo już w styczniu! wROCKfest.pl zaprasza fanów ciężkiego grania 22 stycznia do Sali Gotyckiej wrocławskiego klubu Stary Klasztor!

Illusion jak mało który zespół zasłużył na miano legendy polskiego rocka. W latach 90. to właśnie Tomasz "Lipa" Lipnicki i jego koledzy grali najlepsze i najbardziej niezapomniane koncerty. Każdy riff Illusion był jak kopniak prądu, wprawiający fanów w prawdziwe szaleństwo. Takie utwory jak "Nóż", "Vendetta" czy "Wojtek" pokolenia polskich gitarzystów są w stanie zagrać z zamkniętymi oczami.


Mocne brzmienie łączyło się z mocnym przekazem - Lipa w swoich tekstach ostro sprzeciwiał się przemocy, poniżaniu innych ludzi i łamaniu praw człowieka. W ciągu pięciu lat grupa nagrała pięć płyt, z których wszystkie osiągnęły status kultowych, i zawiesiła działalność tuż przed nadejściem nowego tysiąclecia. Już wtedy zarówno przez krytyków muzycznych jak i pogrążonych w żałobie fanów uznawani byli za najważniejszy polski zespół, który wyznaczył nowy kanon polskiego ostrego rocka. W 2008 roku grupa reaktywowała się na chwilę, dając czadu we wrocławskiej Hali Stulecia. Mimo świetnej atmosfery i gorącego przyjęcia (na koncercie stawiło się dziewięć tysięcy fanów!) na prawdziwy powrót Illusion fani musieli jeszcze trochę poczekać. I w końcu się udało! Wydaną w 2014 roku płytą "Opowieści" zespół potwierdził klasę i zamknął usta wszystkim niedowiarkom.

Wrocławski koncert Illusion będzie pod każdym względem wyjątkowy. Zespół uwielbia zaskakiwać swoich fanów i takim właśnie prezentem dla nich będzie występ pod hasłem „The Best Of”. Podczas koncertu Illusion zagra swoje największe przeboje z wszystkich wydanych dotychczas płyt, w tym z legendarnej „Trójki”, prezentowanej niedawno w całości na żywo podczas specjalnej trasy koncertowej. Kultowa grupa, kultowe numery, na których wychowało się całe pokolenie publiczności uwielbiającej ostre, gitarowe granie. 22 stycznia wpadajcie do Starego Klasztoru, żeby zmierzyć się z żywą legendą!

Supportem Illusion będzie zespół Alpha Dog.

Alpha Dog to grupa wykonująca szeroko pojętą muzykę rockową. Powstała w 2012 roku jako duet z inicjatywy gitarzysty Sergiusza Paszkiewicza i Grzegorza Kapuścińskiego. Duet własnym sumptem wydał akustyczną EP. Pełen skład kapeli uformował się na przełomie 2014/15 roku kiedy do zespołu dołączył Piotr "Delta" Targański – wokal, Antoni Cepel – perkusja i Adrian Kasprzak – gitara basowa. Zespół w ekspresowym tempie wydał swój pierwszy album "Long Way Home". Płyta prawie w całości w języku angielskim, dopełnia ją gościnny udział Tomasza „Lipy” Lipnickiego, który pojawił się w utworze "Raj".

Debiutancki album formacji zatytułowany "Long Way Home" ukazał się 19 marca 2016. Krążek promuje singiel "Say It Loud", do którego nakręcono wideoklip.

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i Media Markt w całej Polsce oraz online w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.biletyna.pl, Rezerwacje: bilety@o2.pl