Polecamy

Tides From Nebula + Materia, Sunnata
Fallen Angels Party & Cabaret Grey
THE PRODIGY night + DNB
Społeczne Forum Wymiany Myśli
Solidarnie z obrońcami Puszczy
Global Justice Night Wrocław
15. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS
Fair Trade Film Festival
Benefitowa Kuchnia Społeczna (Tydzień Bez Futra)
Kuchnia Społeczna #27
Vegan Food Festival
Rafał Woś we Wrocławiu: To nie jest kraj dla pracowników
Booze & Glory, The Analogs, Prawda
One Love Sound Fest 2017
Spring Forward Fest 4
GBH
Moskwa Punk Rock Fest
Balg, Emma Zunz, Inner Vision Laboratory, Purgist

01.05.2017
Centrum Reanimacji Kultury
ul. Jagiellończyka 10d
godz 20:00
Wjazd: 15 zł

Zapraszamy na koncerty towarzyszące III Kongresowi Anarchistycznemu KONGRESONO - demo afterparty!

BALG [DE]
Berliński zespół Balg prezentuje własną wersję polirytmicznej psychozy. Nieprzewidywalne partie nisko strojonej gitary razem z precyzyjną perkusją ogarniają cały system nerwowy i wybawiają mroczną dysharmonią. Rytm minimlistycznych sampli i ponury kobiecy wokal penetrujący industrialny nastrój zabiera słuchacza poza percepcję znanego mu świata.
http://balg-band.tumblr.com/

Emma Zunz [PL]
Pochodzący z Wrocławia Rafał Jęczmyk zaczerpnął nazwę dla swojego muzycznego projektu od tytułowej bohaterki opowiadania Emma Zunz Jorge Luisa Borgesa krótkiego, mającego zaledwie kilka stron tekstu, opowiadającego pozornie prostą i nieskomplikowaną historię zemsty. To opowiadanie już od prawie siedmiu dekad spędza sen z oczu badaczom literatury i czytelnikom, wciąż tworzącym dziesiątki jego nowych interpretacji, sięgając po coraz to inne tropy.


I taka też jest muzyka Emmy Zunz pozornie prosta, lecz jednak skomplikowana i odwołująca się do wielu źródeł. To elektronika z naciskiem na bity i industrialny feeling. Mało w niej abstrakcji i eksperymentu, a zdecydowanie więcej narracji i zakotwiczenia w przeszłości. To proste melodie i gęste, wielowymiarowe podkłady. Vintage, pastisz i hauntologia, gdzie w warstwie koncepcyjnej odnaleźć można sporo odniesień pozamuzycznych literackich, filmowych i artystycznych. Niektórzy, zwracając uwagę na silną rytmiczność utworów Emmy Zunz, określając muzykę projektu jako techno, ale jeśli już, to jest to takie techno, które zdecydowanie bardziej nadaje się do słuchania, niż do tańczenia.
https://soundcloud.com/emma-zunz-896439460

Inner Vision Laboratory [PL]
Inner Vision Laboratory (I.V.L) to istniejący od marca 2005 roku projekt muzyczny, za którym stoi artysta muzyk Karol Skrzypiec. Stylistycznie I.V.Lab można zaliczyć głównie do gatunku dark industrial ambient, jednakże w jego utworach odnaleźć można również elementy muzyki etnicznej, klasycznej i inspiracji zaczerpniętych z wielu innych sfer sztuki dźwiękowej. Nagrania (I.V.L) ukazały sę nakładem takich wywórni jak Far From Showbiz, Rage In Eden, Zoharum, No Angels Productions czy Beast Of Prey. Projekt na kolejnych wydawnictwach ewoluował z prostych eksperymentów w stronę szeroko pojętej muzyki ilustracyjnej i konceptualnej. Utwory Inner Vision Laboratory powstają w oparciu o dźwięki syntezatorów, fortepianu, nagrań terenowych i sampli.
http://innervisionlaboratory.bandcamp.com/

Purgist [PL]
Dawid Kowalski już od prawie dekady jest aktywną postacią sceny polskiego noise. Od 2013 występuje pod szyldem Purgist. Kowalski znany jest z licznych żywiołowych koncertów, podczas których dzielił scenę z takimi wykonawcami jak Vilgoć, XV Parówek, Zenial, Maaaa, Raionbashi, Whitehouse, Burial Hex, Keranen i innymi.
Purgist to harsh noise utrzymany w stylistyce cut-up, skoncentrowany na eksploracji dynamicznych, niespójnych faktur brzmieniowych, miejskich nagrań terenowych i szczątkowej melodyce. To szybka, abstrakcyjna konstrukcja rozrzucona po stereofonicznej panoramie. To nostalgiczno-depresyjny nastrój, burzony krótkimi erupcjami rozjuszonej agresji. Start, stopklatka, zapętlenie, stop. Purgist to przyśpieszony kalejdoskop dźwiękowy.
http://purgist.com/
Współpraca