III Wiosenny Piknik Food Not Bombs

03.06.2017
Dwie Lampy


godz 15:00

19. sezon wrocławskiego Food Not Bombs dobiega końca. Jak co roku bierzemy urlop i zamykamy kuchnię na okres wakacyjny. Ale zamknięcie sezonu bez wionennego pikniku, to nie zamknięcie!! Zapraszamy na coroczny, tradycyjny już, relaksik w ogrodzie Dwóch Lamp.

CO W PROGRAMIE?
Warsztaty rowerowe. Dwie Lampy ponownie odwiedzi Zośka, znana niektórym dziewczynom z feministycznych warsztatów rowerowych. Przynieś rower i poznaj tajniki naprawy hamulców i napędów.
Ognisko, jak zawsze do rana.
Kino plenerowe.
Disco w boiler roomie, przygrywac będzie niezastapiony Dj XAOC!
Planszóweczki.
Wspólne gotowanie na niedzielne rozdawanie.

Co to jest FOOD NOT BOMBS

Jedzenie Zamiast Bomb jest to ogólnoświatowa inicjatywa rozdawania bezpłatnych wegetariańskich posiłków potrzebującym. Pierwszą akcję zorganizowali w 1980 roku amerykańscy aktywiści protestujący przeciwko zbrojeniom atomowym. Oprócz wymiaru praktycznego jakim jest niesienie pomocy, akcja ma wymiar symboliczny. Zwraca uwagę na problem głodu i niedożywienia, które ma miejsce w każdym zakątku Ziemi, nawet w krajach najbogatszych. Problem głodu nie wynika z niedoborów żywności na świecie, a z polityki bogatych państw, które wolą olbrzymie nakłady finansowe przeznaczać na zbrojenie swoich armii. Tymczasem na poprawę sytuacji bytowej najbiedniejszych przeznacza się coraz mniej. Statystycznie suma pieniędzy wydana w ciągu tygodnia na zbrojenia jest równa kosztom wyżywienia głodujących ludzi na całym świecie przez okres jednego roku. Nasza akcja ma na celu zwrócenie uwagi na problem biedy i niemożności zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych przez znaczną część naszego społeczeństwa oraz ludności na całym świecie.


Pamietajcie, że Food Not Bombs Wrocław rozdaje wielodaniowe ciepłe posiłki co niedziela o 16. Kilkadzisiąt litrów zupy jednak nie zrobi się samo. Oby przyjscie na piknik było tylko pierwszym z wielu odwiedzin naszej kuchni:)