Meshell Ndegeocello

28.04.2017
Sala Gotycka w Starym Klasztorze
ul. Purkyniego 1
godz.20:00
bilety : 75 zł - przedsprzedaż, 90 zł - w dniu koncertu
miejsca siedzące ( balkon): 100 zł

Jedna z najwybitniejszych basistek na świecie wystąpi 28 kwietnia w Sali Gotyckiej wrocławskiego klubu muzycznego Stary Klasztor! Koncert Meshell Ndegeocello otworzy coroczne kilkudniowe Święto Gitary, w ramach którego do Wrocławia przyjeżdżają gitarzyści z całego świata, aby wspólnie ustanowić nowy Gitarowy Rekord Guinnessa.

Meshell Ndegeocello to jedna z największych indywidualności na współczesnej scenie muzycznej. Wyobraźnia artystki nie zna granic każda z jej płyt to zupełnie nowe muzyczne doświadczenie. Soul, rnb, jazz, reggae, pop, funk, hip-hop, rock to tylko punkty na mapie, zaproszenie do międzykontynentalnej podróży w nieznane!


Meshell Ndegeocello urodziła się w 1968 roku w Berlinie, zmysł muzyczny odziedziczyła po swoim ojcu, saksofoniście Jacques'u Johnsonie. Pierwszą osobą, która dostrzegła jej talent była Madonna, która wspólnie z Meshell nagrała przebój I'd Rather Be Your Lover. To dla jej wytwórni płytowej Maverick Records artystka nagrała swoich pierwszych pięć albumów, w tym najbardziej osobisty krążek w całej karierze, Bitter. Ogromnym powodzeniem cieszyły się single "If That's Your Boyfriend (He Wasn't Last Night)", "Leviticus: Faggot" oraz "Who Is He and What Is He To You?" Zdecydowana większość materiału na płytach to jej własne utwory, choć zwykle na każdym albumie pojawia się jeden, czy dwa covery, w tym kompozycje Billa Withersa, Marvina Gayea czy Boba Marleya. Największym przebojem Meshell jest właśnie wykonany z Johnem Mellencampem cover "Wild Night" Vana Morrisona, który wspiął się na 3 miejsce listy Billboardu. Wyjątkiem jest tu przedostatnie wydawnictwo artystki Pour Une Ame Souveraine: A Dedication To Nina Simone, w całości wypełnione utworami śpiewanymi niegdyś przez wielką gwiazdę jazzu. Od 2005 roku Meshell jest także aranżerką i producentką muzyczną własnego materiału. Na liście jej współpracowników są m.in. Prince, Lenny Kravitz, The Rolling Stones, Alanis Morissette, George Clinton, Herbie Hancock, Steve Coleman, Marcus Miller i Chaka Khan. Na jej płytach pojawiają się największe gwiazdy światowego jazzu - Cassandra Wilson, Kenny Garrett, Jack de Johnette i Pat Metheny.

Wydała 11 znakomitych albumów. Wielokrotnie nominowano ją do nagrody Grammy. Ostatnie wydawnictwo, zatytułowane Comet, Come To Me, ukazało się w 2014 roku. Według artystki ta płyta to ćwiczenie życia chwilą, poddanie się spontaniczności, bycie tutaj i teraz. Nie album konceptualny, ale wypowiedź artystyczna, która powstała pod wpływem twórczego impulsu i wyraz twórczej wolności.

We Wrocławiu Meshell Ndegeocello wystąpi po raz drugi, w 2014 roku zagrała w klubie Eter genialny koncert. Wiemy jedno, na pewno nie będzie to powtórka z rozrywki, bo Meshell nigdy nie wykonuje tego samego repertuaru i każdy jej występ jest prawdziwą niespodzianką dla słuchaczek i słuchaczy. I okazja do zetknięcia się z jedną z najwybitniejszych artystek na świecie.

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce
oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl
rezerwacje: bilety@o2.pl