Pokaz filmu 'Citizenfour'

19.12.2016
Uff
Nankiera 1
godz.18:00
wstęp bezpłatny

Federacja Anarchistyczna Wrocław zaprasza w poniedziałek 19.12 o godzinie 18:00 do Uff na pokaz dokumentu "Citizenfour" połączony z dyskusją. Wstęp bezpłatny.

Film jest jedną z trzech części trylogii opowiadającej o Ameryce po 11.09, który w pierwotnym zamyśle miał przedstawiać nadużycia ze strony Agnecji Bezpieczeństwa Narodowego Stanów Zjednoczonych. W trakcie pracy nad dokumentem autorka, Laura Poitras, otrzymała zaszyfrowane e-maile od źródła określającego siebie jako "Citizen Four". E-maile te były początkiem jednego z największych skandali nielegalnej inwigilacji obywateli przez slużby bezpieczeństwa.

"Citizenfour" to dokument powstały w hotelu w Honkongu, przy współudziale czterech osób : Edwarda Snowdena, Laury Potiers oraz dwóch dziennikarzy : Glenna Greenwalda i Ewena MacAskilla. To nie tylko zapis ich rozmowy, ujawnienie szokujących faktów oraz dowodów na nie ; to film o współczesnym świecie, w którym inwigilacja obywateli pozostaje bezkarna i nawet jeśli zdajemy sobie o tym sprawę, naszą jedyną reakcją jest obojętność.


Po filmie zapraszamy na dyskusję.

Szczym, jeden z byłych robotników spółdzielni hostingowej bzzz.net , obecnie na darmowej rencie inwalidzkiej, opowie o bolączkach udostępniania przestrzeni na serwerach do swobodnej publikacji "czego dusza zapragnie" w roku 2016.